Regent

Regent yra hibridinė mėlyna vynuogė, sukurta 1967 metais profesoriaus habilituoto daktaro G. Alleweldt iš Geilweilerhof vynuogių veislininkystės instituto, Vokietijoje, bet tik 1995 metais buvo įregistruotas Vokietijos ir Europos vynuogių veislių klasifikatoriuje. Vokietijoje dėl savo labai aukštos kokybės klasifikuojama kaip Vitis vinifera, nors žinoma, kad ir maža dalimi, bet yra hibridinės veislės vynuogė. Net šaltame klimate išaugintų vynuogių vynai yra aukštos kokybės ir primena pietietiškus, ypač Ronos slėnio vynus.

Vynuogė gana atspari šalčiui (iki -26 C) ir labai atspari ligoms, sunoksta labai anksti (Lietuvoje apie rugsėjo vidurį), derlinga, sukurta auginti šiauriniame klimate. Uogos mažos, apvalios formos, sodriai mėlynos spalvos.

Vynai gerai subalansuoti, švelnių taninų, prinokusių vyšnių, slyvų, prieskonių aromato. Esant geriems metams, Regent vynas gali būti labai tamsiai sodrios raudonos spalvos su svetimu pietų klimato charakteriu, lyginama su viduržemio jūros regiono charakteriu. Mažinant derliaus kiekį, vynas gali būti brandinamas ąžuolo statinėse, todėl derliaus mažinimas yra patartinas.

Kilmė: Diana (Silvaner x Mueller-Thurgau ) x Chambourcin, Vokietija